Kucēnu socializācija

Kas ir kucēnu socializācija

Kas ir kucēnu socializācija - ObiDog

Ļoti svarīgas apmācības priekšnoteikums ir kucēna socializācija, jo tā ietekmē suņa uzvedību visas viņa dzīves laikā. Labi socializēts kucēns būs jums labs kompanjons, kas neizrāda bailes vai agresivitāti, sastopoties ar svešiem cilvēkiem vai neierastām situācijām, turpretī suns, kas nav izgājis socializāciju, ir apmācāms un var kļūt par apgrūtinājumu gan jums, gan citiem pat ikdienišķās situācijās. Socializācijasi labākais laiks ir kucēna dzīves pirmās 12 nedēļas, tomēr arī sasniedz 3 gadu vecumu ar suni jāturpina strādāt, uzlabot un nostiprināt apgūtās prasmes. Socializācijas prasmju apguve pēc 3 mēneša vecuma ir daudz enerģijas patēriņa process, kam nepieciešams daudz vairāk saimnieka laika, naudas un pacietības. droši, lai tas, ko jūs darāt, kucēnam ir patīkams un nav bīstams, jo gadījumā kucēna pirmā sāpīgā vai biedējošā pieredze radīs fobiju, kas bieži vien var turpināt visu visu dzīvi. Tāpēc ieteicamāk ir visu darīt nesteidzīgi un pārliecinoties, ka kucēns netiek sabiedēts.

Ko darīt:

 1. Aiciniet ciemos draugus, dodiet iespēju kucēnam iepazīt gan vīriešus, gan sievietes, gan bērnus, gan vecus cilvēkus. Ejot ciemos, ņemiet kucēnu līdzi, ļaujiet viņam iepazīt svešus cilvēkus arī sev neierastos apstākļos.
 2. Iepazīstiniet kucēnu ar draudzīgi noskaņotiem, veseliem un vakcinētiem suņiem, kucēniem un arī kaķiem. Dodiet iespēju kucēnam tikties un spēlēties ar jaunajiem draugiem gan jūsu mājās, gan apciemojot mājdzīvniekus viņu mājvietās.
 3. Apmeklējiet ar kucēnu veikalus, iepirkšanās centrus, parkus, rotaļu laukumus un citas sabiedriskas vietas.
 4. Ņemiet kucēnu līdzi īsos, bet regulāros izbraucienos ar mašīnu. Apturiet mašīnu un ļaujiet kucēnam ilgāku laiku uz pasauli paraudzīties pa logu.
 5. Iepazīstiniet kucēnu ar lietussargiem, somām, kastēm, putekļsūcēju un tml. priekšmetiem. Ļaujiet kucēnam izpētīt priekšmetus un vidi.
 6. Parūpējieties, lai kucēns pierod ik pa laikam redzēt dažādus dīvainus priekšmetus vai objektus. Varat izgatavot tos paši. Piemēram, apgāziet otrādi krēslu vai apgāziet uz sāniem gludināmo dēli. Izpaudieties radoši.
 7. Iepazīstiniet kucēnu ar dažādām jaunām, līdz šim nedzirdētām skaņām. Skaļas, griezīgas un nepatīkamas skaņas pirmajās reizēs vēlams raidīt no liela attāluma un tikai pamazām tuvināt.
 8. Parūpējieties, lai kucēns pierod pie regulāras apkopes – ķemmēšanas, mazgāšanas, nagu griešanas, ausu un zobu tīrīšanas.
 9. Iepazīstiniet kucēnu ar kāpnēm, dažādiem grīdas segumiem, smaržām.
 10. Pieradiniet kucēnu pie viņa kakla siksnas un pavadas, kā arī citām lietām, vietām un notikumiem, lai turpmāk labi justos gan suns, gan jūs, gan citi suņa dzīvē iesaistītie.

Ko nedarīt?

 1. Lai pasargātu kucēnu no dažādām slimībām, izvairieties no sastapšanās ar svešiem un/vai slimiem suņiem, pirms kucēns saņēmis visas nepieciešamās vakcīnas.
 2. Neapbalvojiet, neslavējiet kucēnu situācijās, kad tas izrāda bailes. Ir tikai normāli, ja kucēns dažādi izturas, sastopot sev nezināmus apstākļus. Iedrošiniet viņu, nomieriniet viņu, bet neslavējiet un neapbalvojiet.
 3. Rūpējieties, lai pirmā pieredze jebkurā situācijā nav biedējoša vai sāpīga, jo tas var atstāt sekas uz visu turpmāko suņa dzīvi.
 4. Nespiediet un nesteidziniet kucēnu, dodiet viņam iespēju apgūt lietas savā tempā.
 5. Izvairieties piedāvāt pārlieku daudz jaunumu vienā reizē, kā arī rūpējieties, lai katra jauna iepazīšanos nav pārāk ilgstošu. Kucēni ātri nogurst un viņiem ir daudz jāguļ.

NEGAIDIET! Katra diena ir iespēja, kas pazudīs, ja to palaidīsiet garām.

Vairāk par kucēnu socializācijas nodarbībām var lasīt šeit!

Turpmākai lasīšanai

Kā sunim iemācīt triku "Kaunies" - ObiDog
Tests automašīnas suņu drošības siksnai - ObiDog

Atstāt komentāru

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.