Apmācība

Kā izvēlēties suņu skolas nodarbības

Individuālās nodarbības, vai grupu nodarbības?

Pavisma vispārīgi runājot, ir divu veidu nodarbības, grupu nodarbības (kas sevī ietver kucēnu skolu un pamata apmācības kursu), kā arī individuālās nodarbības (individuālās nodarbības, suņu apmācība mājās un attālinātās nodarbības). Lai nāktu uz grupu nodarbībām nav nepieciešams pirms tam nākt uz individuālajām nodarbībām. Tieši šī iemesla dēļ kurss ir sadalīts trīs līmeņos, lai katrs varētu atras sev optimālo apmācības līmeni. Individuālās nodarbības ir vajadzīgas, lai risinātu problēmas (piemēram agresiju, bailes, atšķirtības sindromu utt.), savukārt grupu nodarbības, lai suni mācītu. Grupu nodarbības ir pats produktīvākasi veids, kā suni mācīt. Jā sākumā var būt ir nedaudz grūtāk, bet, pats svarīgākais, suns iemācas strādāt citu suņu klātbūtnē.

 

Kucēnam ir 2-3m., autors: Ivars Lielpēteris

Suns ir bailīgs, agresīvs, vai negrib ēst.

Ja suns ir bailīgs vai agresīvs:

Lai varētu atrisināt problēmas ar bailēm vai agresiju, vispirms ir jāsaprot cēloņi kuri nevienmēr ir uzreiz acīm redzami. Tāpēc, ja jums ir viena no šīm problēmām, vispirms mums noteikti jātiekās individuāli, vai attālināti, jāsaprot cēloņi, jāizdomā risinājumi, un tikai tad varam domāt par kādu no grupu nodarbībām!

Ja suns negrib ēst:

Nav noslēpums, ka suņu apmācībā kārumam ir ļoti liela nozīme. Kārums protams nav un nedrīkst būt galvenais iemesls, kāpēc suns jūs klausa, bet iztikt bez kāruma arī nesanāks. Kārums ir tā, kā tāds tulks starp jums un suni, un ja suns negrib ēst, tad mēs neko viņam nevaram izstāsīt, līdz ar to visu nodarbību suns jums karāsies nostieptā pavadā, kā rezultātā nodarbības būs diezgan bezjēdzīgas. Ne jūs, ne suns no nodarbībām negūs nekādu badu, un no nemitīgas raustīšanas viņam var vēl traumēt barības vadu.

Bieži vien ēs negribēšanai vainīgs ir nepareiz ēšanas režijums un pārāk liela lutināšana, tāpēc, ja jums ir šāda problēma, tad vispirms mums jātiekas individuāli, vai attālināti, un jāsaprot, kāpēc tā ir noticis, jāizdomā kā panākt, lai suns tomēr gribētu ēst, un tikai tad jānāk uz grupu nodarbībām.

Ja suns nav ne bailīgs, ne agresīvs, un pastaigās labprāt grib ēst kārumus.

Ja jūs tikai domājat par kucēna iegādi, vai arī jūsu kucēnam ir 2-3 mēneši

Mēs varam tikties individuāli, vai sazināties caur video zvanu (ZOOM, WhatsApp, FaceTime utt.). Izrunāsim par visu jūsu interesējošos jautājumus. Pastāstīšu, kam jāpievērš uzmanība izvēloties suni un audzētāju. Izrunāsim, kam pievērst uzmanību un ko mācīt pirmajos dzīves mēnešos pēc kucēna ierašanās mājās.

Kucēns ir 3-4m vecums.

Laiks uz suņu skolu! Šis ir īstais laiks ķerties klāt suņu skološanai.

Pirmais un svarīgākais, ir socializācija, tāpēc vajadzētu sākt ar kucēnu skolu! Tas ir četru nodarbību kurss, kur viss galvenais akcents ir likts tieši uz socializāciju. Strādāsim lai kucēns nebaidās no dažādiem trokšķiem virsmam. Ļauj sevi kopt. Nebaidās no citiem suņiem utt.

Tas, ko es gribētu uzsvērt, socializācijas nodarbības nav bailīgiem kucēniem, lai viņi būtu droši. Ja kucēns ir bailīgs, tad jums jānāk uz individuālajām nodarbībām!

Suns visvairāk baidās no tā, ko nepazīst. Bet šīs bailes iestājas pēc socializācijas perioda beigām (aptuveni 5m). Tāpēc mūsu uzdevums ir līdz šim posmam pagūt viņam maksimāli daudz parādīt, lai šīs bailes arī neiestātos

Kucēns ir 4-5m vecs!

Šajā vecumā jau var izvēlēties: nākt uz kucēnu skolu, vai arī uz pamata apmācības kursu. Ja jums ir laiks un iespējas, šīs nodarbības var apmeklēt arī paralēli.

Kucēns ir vecāks par 5m.

Īstais vecums pamata apmācības kursam! Kucēnu skolai suns ir par lielu. Tas ir gluži kā bērnu dārzs. Ja jūs neesat apmeklējuši bērnudarzu, tad lai iestātos augstskolā, jūs tak neiesiet pirms tam uz bērnu dārzu.

Pieaudzis, vai vecs suns!

Nekad nav par vēlu doties mācīties. Suņi ir radīti lai strādātu un mācītos, tāpēc nekad nav par vēlu uzsākt suņu apmācību.

Turpmākai lasīšanai

Vai izvelkamās pavadas ir sliktas? - ObiDog
Trīs galvenās kļūdas pastaigā ar saviem suņiem - ObiDog