Kucēnu socializācija

Kad sākt suņu apmācību?

Kad sākt suņu apmācību? - ObiDog

Visi profesionāļi vienmēr ir uzsvēruši, ka suņu apmācība jāuzsāk pēc iespējas ātrāk. Un tā, protams, ir taisnība. Jo ātrāk uzsāksiet suņa apmācību, jo mazāk jums būs problēmas un labāki būs rezultāti.

Bet, ja kucēns pie jums ir nokļuvis, kad tas ir 2 mēnešus vecs, tad ir jāmeklē kompromiss. Šajā laikā notiek dabīgs kucēna imunitātes kritums, kucēns vēl nav saņēmis visas nepieciešamās vakcīnas, un viņa socializācijas periods, kas ir ļoti īss, straujiem soļiem tuvojas beigām.

Par šo problēmu reiz jau diezgan sīki izstāstīju šajā video.

Kā arī, ja jūs nezinat, kas ir kucēnu socializācija, un kādēļ tā ir tik svarīga, ļoti iesaku izlasīt šo rakstu.

Īsumā paskaidrošu, ka kucēnu socializācijas periods ir suņu attīstības posms līdz vidēji četru, piecu mēnešu vecumam. Tas ir laiks, kad kucēns iepazīst pasauli. Suņi visvairāk baidās no tā, ko nepazīst. Un tā ir ne tikai tāda kaprīze, bet varbūt pat nopietnas nāves bailes (līdzīgi, kā fobijas). Bet, lai sunim būtu iespeja iepazīt savu apkārtējo vidi, un no tās nebaidīties pirmos dzīves mēnešus bailes nomāc lielā kucēnu interese.

Tieši interese ir tā, kas ļauj kucēnam iepazīt pasauli. Bet šī interese nav mūžiga. Ap četru/piecu mēnešu vecumu interese pazūd, un no visa, ko kucēns nav iepazinis tagad būs bail. Šis, ir arī vienīgais, ko var nokavēt visā suņu apmācībā. Iemācīt sēdēt, vai iet blakus var jebkurā vecumā, bet socializēt vēlāk gan vairs nē.

Tieši šī iemesla dēļ, es neiesaku pārāk ilgi gaidīt ar ārā iešanu. Principā divas nedēļas pēc pirmās vakcīnas sunim iestājās pirmā imunitāte (aptuveni 70%), un tad arī drīkst ar viņu doties ārā. Bet, tā, ka pilnīga imunitāte viņam iestāsies tikai pēc pēdējās vakcīnas, kura ir 12. nedēļā ieteiktu izvairīties no suņiem un ļoti skatīties ko viņš bāž mutē. Un līdz ar to, došanās uz suņu skolu arī jāsāk pēc 12. nedēļas.

Vairāk par kucēnu socializācijas nodarbībām var lasīt šeit!

Turpmākai lasīšanai

Un atkal jau par svētku salūtu - ObiDog
Kucēns spēlējoties kož - ObiDog

Atstāt komentāru

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.